Główny Szlak Sudecki

Przez centrum Długopola-Zdroju przebiega czerwony szlak, prowadzący przez najbardziej interesujące miejsca w polskich Sudetach - Główny Szlak Sudecki. Znaczona ścieżka ma w sumie 440 kilometrów długości. Wytrwali wędrowcy mogą spróbować pójść z Długopola w kierunku wschodnim, na Śnieżnik (1426 m n.p.m.). Taka wyprawa to niespełna 24 km, na pokonanie których trzeba przeznaczyć przynajmniej 7 godzin – blisko 1,5 km przewyższeń to nie byle co.

Po drodze nie brakuje też dodatkowych atrakcji, usytuowanych bezpośrednio na szlaku lub w jego pobliżu: Sanktuarium Maria Śnieżna, wodospad Wilczki, Ogród Bajek – pretekstów do wydłużenia wycieczki nie brakuje. W razie potrzeby można skorzystać z usług schronisk, pod Igliczną (845 m) lub samym Śnieżnikiem. Od tego drugiego punktu Główny Szlak Sudecki skręca w stronę Czarnej Góry (1205 m), Lądka-Zdroju i dalej.

GSS na zachód od Długopola pozwala wyprawić się w Góry Orlickie. Pokonanie 9 km do Przełęczy Spalonej i schroniska Jagodna to ok. 3,5 h wędrówki nieznacznie, jednak cały czas pod górkę (w sumie 470 m przewyższeń). Dłuższe wycieczki w tym kierunku pozwolą dojść m.in. do Zieleńca, pobliskiego rezerwatu przyrody na torfowisku czy Dusznik-Zdroju.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz