Letni tor saneczkowy

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

O śnieg w zimie bywa coraz trudniej, wszelako sport zimowy można zmienić na… letni, saneczkom zamiast płozów przyprawić kółka, śnieg wymienić na stalową rynnę i hulać na sankach ile dusza zapragnie, nawet w upalne lato.

W Polanicy-Zdrój można to robić na Letnim Torze Saneczkowym „Góralka” (ul. Bystrzycka 24). Tor mierzy sobie ponad 450 m długości. Odważni saneczkarze mogą na nim osiągnąć prędkość sięgającą 40 km/h, mniej odważni mogą ją regulować bezpiecznym, ręcznym hamulcem.

Tor bywa udostępniamy grupom na określony czas, istnieje także możliwość organizacji na nim zawodów z pomiarem czasu. Tor otwarty jest od 15 kwietnia do 15 października

Mini przewodnik

Dzięki tego typu obiektom, śnieg i klasyczne sanie z płozami nie są niezbędne do tego, by cieszyć się dynamicznym zjazdem z górki. Wystarczą odpowiednio położone “rynny” ze stali i odpowiednie wózki z kółkami - tak jak na torze “Góralka”. Polanicka trasa ma powyżej 450 m długości i pozwala rozpędzić się do ok. 40 km/h - wszystko w zupełnie bezpiecznych warunkach.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (2)
Anonim
10.08.2021 17:59

Bez sensu głupie

Anonim
11.06.2023 13:57

Warto pomyśleć zanim coś głupiego się napisze.

Dodaj komentarz
Lokalizacja
Multimedia