Czego spodziewać się po Kłodzku w kategorii odnowy biologicznej?

Miasto z historią sięgającą już ponad tysiąca lat z pewnością ma cały szereg różnych walorów, którymi może skutecznie kusić turystów. Rzecz jasna wszelkie zabytki oraz historyczno-regionalne muzea będą o wiele bardziej oczywistym rozwiązaniem niż koncentrowanie się na relaksie sensu stricte. Co wcale nie jest równoznaczne z tym, że porządna odnowa biologiczna będzie w takich kurortach niedostępna. Bardzo dobrym przykładem będzie tutaj Kłodzko z Dolnego Śląska.

Nie ma tu wprawdzie żadnych źródeł leczniczych wód mineralnych - choć w całym regionie Ziemi Kłodzkiej funkcjonuje sporo bazujących na takich bogactwach naturalnych uzdrowisk - a i szlaki w górach zaczynają się w odległości kilkunastu kilometrów od centrum. Jest za to całkiem niezła infrastruktura rekreacyjno-wypoczynkowa. Odnowa biologiczna w Kłodzku działa w dwóch podstawowych typach obiektów. Pierwszy to ośrodki noclegowo-turystyczne, natomiast drugim są rozmaite parki wodne. Wspólnym mianownikiem dla obu będzie SPA & Wellness - określenie które chyba najlepiej oddaje kompleksowość współcześnie wykonywanych zabiegów.

Można również znaleźć salony SPA funkcjonujące samodzielnie, w opisywanym przypadku to jednak rzadkość. W końcu profesjonalne zabiegi odnowy biologicznej to znakomite uzupełnienie korzyści i przyjemności płynących z kąpieli na basenie. Z kolei dla obiektów noclegowych, które goszczą turystów wybierających się na zwiedzanie Kłodzka i okolic w górach, taka strefa relaksu stanowi znakomity dodatek. Po długiej, pełnej wrażeń wycieczce po mieście warto trochę odpocząć, a im całość przyjemniejsza tym lepiej. Pozostaje jeszcze kwestia ceny takich turnusów.

Własne SPA & Wellness to element charakteryzujący przede wszystkim te bardziej komfortowe i prestiżowe, wręcz luksusowe obiekty noclegowe. A co za tym idzie - cokolwiek wysoko wyceniające swoje usługi. Na odnowę biologiczną w górach “all inclusive” mogą zatem liczyć klienci wielogwiazdkowych hoteli, rozbudowanych pensjonatów etc. A co mają zrobić ci, którzy wolą po prostu tanie noclegi zamiast pełnych atrakcji pakietów, w których najczęściej i tak korzysta się tylko z paru rzeczy? Korzystać z takowych SPA jako goście zewnętrzni. Kłodzko pozwala przyjezdnym tak sobie zorganizować pobyt, żeby nocować w jednym obiekcie, a na zabiegi relaksacyjno-rehabilitacyjne umówić się jeszcze gdzie indziej. Co prawda tacy klienci za masaże, sauny, kąpiele, odprężające rytuały i inne procedury płacą nieco więcej niż goście z pakietem, ale po ostatecznym podsumowaniu powinno wyjść nieco taniej niż kompleksowy turnus.

Turyści jeżdżą do Kłodzka dla pięknych kamienic w rynku, potężnej twierdzy, mostu św. Jana z wieloma figurami i ornamentami czy kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o przebogatych zdobieniach. Jeśli jednak ktoś miałby ochotę pochodzić po górach albo poddać się fachowej odnowie biologicznej, to jak najbardziej są ku temu odpowiednie możliwości i warunki.

Dodano: 2017-10-23 10:11:00

Komentarze (2)
MaThek
23.10.2017 12:19

Dawno w Kłodzku jako turysta nie byłem, ale jakoś nie kojarzę żeby mieli tam duży aquapark, z naprawdę dużą strefą odnowy biologicznej. Jeśli jednak mają tam taki basen, to miasto zdecydowanie zyskało. Osobiście i tak uważam, że nastawieni na relaks raczej będą wybierać okoliczne uzdrowiska (Polanica, Kudowa, Lądek itd.),a do samego Kłodzka większość turystów przyjeżdża po to, żeby sobie pozwiedzać i porobić ładne zdjęcia.

Anonim
31.05.2019 10:57

W Kłodzku byłam na urlopie rok temu, było naprawdę miło, miałam wykupioną odnowę biologiczną. Zrelaksowałam się i wypoczęłam.

Dodaj komentarz