Kłodzka Droga św. Jakuba

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wytyczony w 2013 r. szlak pątniczy łączący Międzygórze z Krzeszowem – początkowym punktem Sudeckiej Drogi św. Jakuba. Wszystkie szlaki prowadzą do katedry Santiago de Compostella w Hiszpanii, gdzie ma spoczywać ciało jednego z 12 apostołów Jezusa.

Kłodzka odnoga Drogi Św. Jakuba liczy w sumie ok. 83 kilometry (z czego mniej więcej 15 przebiega na terenie Czech) i prowadzi do licznych chrześcijańskich miejsc kultu różnego rodzaju. Większość jest oczywiście w jakiś sposób związana z postacią, życiem i działalnością świętego Jakuba, choć szlak nie omija innych ważnych świątyń. Podążając Kłodzką Drogą, turyści trafią m.in. do Sanktuarium Maria Śnieżna na Iglicznej czy Bazyliki Nawiedzenia NMP w Wambierzycach.

Na początek można przejść fragment szlaku, np. z Międzygórza, przez Igliczną (845 m n.p.m.),Marianówkę i Pławnicę do Bystrzycy Kłodzkiej. Taka trasa liczy ok. 20 kilometrów, a na jej pokonanie trzeba sobie zarezerwować przynajmniej 4,5-5 godzin – najtrudniejszy jest początkowy fragment, czyli podejście pod szczyt. Kto będzie czuł się jeszcze na siłach, może przedłużyć marsz do Gorzanowa – to kolejne 10 kilometrów, jednak po całkowicie płaskim terenie, więc czas wyprawy wydłużyłby się o 1,5-2 h.

Szlak na całym świecie znakowany jest żółtą muszlą na niebieskim tle.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja