Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wszyscy, którzy po wypoczynku w Kłodzku oczekują czegoś więcej niż błogiego lenistwa, mogą skorzystać z oferty miejscowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji (pl. Władysława Jagiełły 1). Instytucja prowadzi zarówno szeroko pojmowaną działalność kulturalną i edukacyjną, jak też opiekuje się bodaj największym kompleksem sportowym w mieście.

Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji swoją główną siedzibę ma w centrum miejscowości. Funkcjonuje tutaj cały szereg różnych placówek artystycznych i wystawienniczych. Jednym z filarów KCKSiR niewątpliwie jest Galeria Sztuki pARTer - co prawda nie posiada stałej ekspozycji, ale za to prezentuje niezwykle szerokie spektrum dzieł zarówno polskich, jak też zagranicznych artystów. Od fotografii, przez obrazy, grafiki, rzeźby czy rysunki, aż po intrygujące instalacje multimedialne. Ponadto w galerii regularnie organizowane są spotkania z twórcami - jak twierdzą w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, bezpośredni kontakt z artystą i możliwość żywej wymiany opinii to zdecydowanie najlepszy sposób na obcowanie ze sztuką.

Kolejną niezwykle istotną częścią KCKSiR-u jest kino Dąbrówka - jakże różne od multipleksów, w których bardziej liczy się popcorn niż filmy. Kino Dąbrówka w Kłodzku powstało w 1955 roku, swoim wystrojem całkiem słusznie budzi skojarzenia z salą teatralną. Status zabytku architektury też pozytywnie wpływa na klimat seansu. Kino Dąbrówka w Kłodzku wyróżnia się także ambitnym repertuarem

Ponadto w skład podstawowego oddziału Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji wchodzą także sale widowiskowe, baletowe czy sale do zajęć plastycznych. Placówka prowadzi szereg warsztatów edukacyjno-artystycznych, o organizacji imprez kulturalnych w całym Kłodzku - i cyklicznych, i okolicznościowych - już nie wspominając.

Mini przewodnik

Instytucja odpowiadająca za kulturalne i sportowe życie mieszkańców i turystów w Kłodzku. Swoją siedzibę ma w klimatycznym kinie “Dąbrówka”. Prowadzi szereg zajęć (np. plastyczne, baletowe),zarządza całym kompleksem sportowym i kieruje interesującą galerią sztuki “pARTer”, prezentującą prace artystów z Polski i zagranicy. Centrum organizuje też sztandarowe imprezy miasta.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja